Operační a disekční místnost je vybavena běžným laboratorním materiálem, isofluranovou anestézií (RWD) a disekčním stereomikroskopem (Olympus). Slouží pro operace na zvířatech, které jsou spojeny s provozem nepřímé kalorimetrie nebo DXA scanneru (např. implantace telemetrických čipů) a pro disekci zvířat, která byla na nepřímé kalorimetrii nebo na DXA scanneru měřena a po tomto měření je experiment ukončen.
Unikátní vlastnosti:
– Dostupnost isofluranové anestézie a disekčního stereomikroskopu.
Laboratoř je možno zarezervovat pouze pokud experiment souvisí s provozem nepřímé kalorimetrie, DXA scanneru nebo myší ustájených v příručním zvěřinci nebo v klimakomoře. Laboratoř je možno rezervovat buďto na půlden (v případě, že zde budou probíhat manipulace s myšmi ustájenými v příručním zvěřinci nebo klimakomoře) nebo na celý den (v případě, že zde budou probíhat manipulace se zvířaty, která nejsou v prostorách Fenotypizační jednotky ustájena).
Využití běžného laboratorního materiálu, isofluranové anestézie a disekčního mikroskopu je součástí servisu – Odkaz na ceník.
Kontakt: Mgr. Kristina Bardová, tel. +420 241 063 707, email: kristina.bardova@fgu.cas.cz

